reede, 2. juuni 2017

Hariduskonverents "Heaolust õpihuvini"


Hea õpetaja, koolijuht, hariduse sõber!

Kutsume teid osalema 
hariduskonverentsil „Heaolust õpihuvini“ 
5.–6. detsembril 2017 Tartus VSpa konverentsikeskuses (Riia 2)

Välishindamise aastakonverents ja Huvitava Kooli sügiskonverents on ühendanud jõud ja kutsuvad kaasa mõtlema, miks on oluline kooliga rahulolu ning kust tuleb ja millest koosneb õpihuvi.

Eelmisel aastal oli välishindamise raames päevakorral õppijakeskne haridus ja Huvitava Kooli sügiskonverentsil õppimise ruum – füüsiline õppekeskkond. Tänavusel konverentsil keskendume teisele õppekeskkonna mõõtmele – õppija ja õpetaja heaolu koolis ning seda toetavad sotsiaalsed ja emotsionaalsed oskused. Arutame teemadel, kuidas äratada ja hoida huvi ja õpirõõmu ning miks turvaline ja emotsionaalselt soe keskkond on tulemusliku õppimise eeltingimus.

Huvitav kool on koht, kus nii õpilased kui ka õpetajad tunnevad, et neist hoolitakse ja nende ainulaadsust väärtustatakse. Uurime, millised õpilase, õpetaja, koolijuhi ja kogukonna vahelised oskused, teadmised, suhted ja rollid aitavad kooliperel kasvada uudishimulikuks ja ennastjuhtivaks ning seeläbi muutuva maailma väljakutsetega loovalt toime tulla.

Heaolu ja õpihuvi avavad konverentsil järgmised märksõnad:
  • õpilaste heaolu PISA kontekstis ja Eesti uuringute põhjal; 
  • mitmekeelsuse mõju õpitulemustele; 
  • suhted, koolikultuur ja emotsionaalne ruum, mis toetavad õppimist, iseseisvust, motivatsiooni, terviklikku arengut ja heaolu; 
  • õppimist ja õpetamist mõjutavad arusaamad ja emotsioonid ning nende märkamine ja reguleerimine. 
Konverentsi 1. päeval avavad kolmes ettekandeplokis teemat rahvusvahelised ja Eesti eksperdid ning koolide esindajad. 2. päeva juhatavad sisse plenaarettekanded ning arutelu jätkub neljas paralleelsessioonis, kus koolid koos kasvatusteadlastega jagavad oma parimat praktikat sotsiaalsete ja emotsionaalsete aspektide kujundamisel õppekeskkonnas. Paralleelsessioonides keskendutakse heaolu ja õpihuvi seisukohast olulisimatele suhtepaaridele: õpilane – õpetaja, koolijuht – õpetajad, kool kui tervik, koolipere – kogukond.

Konverentsile registreerimise avame ja täpse kava avaldame septembris.

Lisainfo: Kädi Alanurm, kadi.alanurm@innove.ee; Inga Kukk, inga.kukk@ut.ee


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar